Klinkera bruģis

Klinkera bruģis.

Klinkers (no vācu valodas- KLINKER ) - Ir augstas izturības materiāls, kas izgatavots no īpašiem ugunsizturīgiem māliem, apdedzinot tos un pievienojot; piedevas.. Termiskā apstrāde krāsnīs klinkeram notiek temperatūrā virs 1000 grādiem pēc Celsija. Gatavi klinkera izstrādājumi kā bruģis, ķieģeļi, flīzes , pakāpieni , iegūst īpašas fizikālās un ķīmiskās īpašības. Klinkera bruģis spēj izturēt lielas slodzes. Plaša krāsu gamma, iespējama formas daudzveidība. Dabisks videi draudzīgs materiāls. Augsta izturība pret klimatisko apstākļu iedarbību. Praktiski nebojājās ārējo faktoru iespaidā. Salizturīgs. Klinkeru neietekmē skābes un sāļi. Gandrīz neuzsūc mitrumu. Visas šīs īpašības padara klinkeru par gandrīz neaizstājamu mūsdienu apdares materiālu. Pats labākais meistars nebūs spējīgs izdarīt savu darbu labi, ja neizmantos augstas kvalitātes materiālus. Bruģis, kas veidots no klinkera bruģakmeņiem ir unikāls iespējami plašajā dabisko materiālu krāsu gammā un savā nodilumizturībā . Vāciešu paši par klinkera bruģakmeni joko- tas dilstot 1 mm gadsimtā. Ne velti Vācija klinkera bruģi izmanto jau 200 gadus. Klinkera bruģakmens atgādina ķieģeļi un tam var izmantot visas šķautnes. Gadījumā, ja tomēr iznāk mehāniski sabojāt klinkera bruģakmeni- piemēram ziemā ar cirtni cērtot ledu , bet trāpot pa klinkera bruģi un izsitot tur robu- var izmantot remontam šo pašu bruģakmeni pagriežot ar citu virsmu uz augšu.


Mūsu piedāvājumā klinkera bruģi ir no vācu firmām Feldhaus Klinker, ABC Klinkergrupa un Wienerberger. Visas trīs rūpnīcas ražo šo produkciju vairāk ka simts gadu un šis ir visaugstākās kvalitātes klinkera bruģis. Tas irgan pateicoties gan rūpnīcu milzīgai pieredzei, vāciešu pedantismam visā kas saistīts ar kvalitāti - kā arī Vācijas vidienē esošā māla piemērotībai augstākās kvalitātes klinkera izstrādājumā, tai skaitā klinkera bruģa ražošanai.


Klinkera bruģis ir vides dizaina elements kas ļauj jums radīt skaistus, ar apkārtni krāsā saskaņotus laukumus, celiņus. Bruģē gan privātmājas teritoriju, gan industriālu objektu teritorijas. Vislabākā izvēle bruģim - klinkera bruģis, kurš ir izturīgs, un daudzus gadsimtus tiek izmantots ne tikai kā celtniecības materiāls, bet arī kā dekoratīvais elements. Izturību klinkeram dod ilga apdedzināšana augstā temperatūrā. Krāsu izteiksmībā tas nav salīdzinām ar asfalta melnumu jeb betona bruģa blāvajām krāsām. Tāpat ne asfalts, ne betona bruģis nav tik ilgmūžīgs kā klinkera bruģis. Mūsu biroja ir apskatāmi klinkera bruģa paraugi.


Klinkera bruģis

Klinkera bruģis ir arī ekoloģisks produkts, tā sastāvā ir dabīgi produkti. Galvenās klinkera bruģa pozitīvās īpašības: ērts izmērs bruģēšanai, augsta mehāniskā izturība pret nodilumu, ļoti laba mehāniskā izturība, grūti salauzt vai sabojāt, kā arī augsta salizturība un ķīmiskā noturība. Apdezinātais māla materiāls nodrošina ilgmūžību un noturību pret novecošanos, kā arī to ir iespējams izmantot atkārtoti (Klinkers ir ļoti izturīgs materiāls, kas iztur daudzu desmitu gadu ekspluatāciju). Klinkera bruģis ir gan celtniecības, gan dekoratīvais elements ar plašu krāsa gammu. Klinkera ieklāšanas variantu ir daudz. Kombinējot ieklāšanas variantus ar plašo klinkera bruģa krāsu spektru, iegūstam ļoti daudz dizaina iespēju vides ainavai. Ja pa bruģi paredzēta autotransporta kustība, tad jāņem vērā bruģa biezumu, šuves platumu un bruģēšanas veidu.


Veiktie pētījumi rāda ka klinkera bruģa deformācija vertikālā un horizontāla virzienā ir niecīga pat pie ļoti lielām mehāniskām slodzēm. Šis ir materiāls ar vēsturi un kā klinkers tas tiek izmantots jau vairāk kā simts gadu, savukārt kā klasiska vērtība būs aktuāls vēl ilgi. Cilvēki vienmēr tiecas pēc kaut kā gan skaista, uzticama, ilgmūžīga. Visas šīs īpašības pieder klinkera bruģim. Vienreiz ielikts tas priecēs ne vienu vien paaudzi ar savu šarmu. Apkārtne mainīsies, koki izaugs, kaut kas no vecuma sabojāsies, tiks nomainīts, uzcelts jauns - bet klinkera bruģējums būs gandrīz tāds pats kā ielikšanas dienā.




Trotuāru bruģis

Jaunums mūsu tirgū, īpaši plānais trotuāra bruģis – kura biezums ir 18mm. Klasiskais klinkera bruģējums tiek uzklāts uz sagatavotas grants, smilšu minerālvirsmas, bet šis trotuāru bruģis uz betona pamatnes. Trotuāra bruģis ir nosaukums, kurš raksturo šo klinkera materiālu. Būtībā māla klinkers ir ārkārtīgi izturīgs, ķīmiski inerts, krāsas noturīgs, 100% dabisks, nealerģisks keramikas izstrādājums. Tāpēc trotuāru bruģis ir izmantojams visur, kur visma pamatā ir betonēta vai ir cits cietas minerālvirsmas laukums. Trotuāru bruģi uzlīmē uz stingras, cietas, nogruntētas minerālvirsmas. Izmanto speciālas elastīgās, salizturīgās keramikas līmes. Vienalga vai tas ir trotuārs, stāvvieta, mājas apmale, kāpnes, terase, garāža, jauna vai renovējama virsma. Trotuāru bruģis ir inovatīva, ekstrudēta keramika ar porām, kapilāriem pa kuriem tiek izvadīts mitrums, tādēļ pielīmēts tas neatdalās no līmētās virsmas un pats bruģa elements arī neslāņojas. Trotuāra bruģējums ir sala izturīgs, izteikti neslīdošs, nedilstošs un krāsas noturīgs. Materiāls iztur autotransporta slodzi un ļoti glīti izskatās, ja pamatne ir pietiekami stingra. Būtībā šis materiāls ir maza izmēra biezas, sala izturīgas flīzes ar izmēru 240 x 115 x 18mm. Trotuāra bruģis ir pieejams 8 dažādās krāsās.


Bruģa ieklāšana vietas sagatavošana

Tas ir svarīgs process, lai klinkera bruģis varētu mūs priecēt gadu desmitiem un iespējams arī simtiem. Vispirms noņem melnzemes kārtu. Kad melnzemes kārta ir noņemta, pamatni izlīdzina un noblietē. Kā sekojošo pamata minerālslāni uzber piemēram šķembas vai rupju granti. To izlīdzina un noblietē ar vibratoru. Tad izveido nesošo slāni, min. 10 cm biezumā, no minerālmasas ar frakciju 0-45mm. Nesošais slānis ir ļoti svarīgs klinkera bruģa ilgmūžības un kvalitātes elements, kurš veic slodzes uzņemšanu, sadalīšanu un ūdens novadīšanu. No sākuma saber un izlīdzina slāņa pirmo daļu. Tad izveido vadulas bruģa virsmas slīpuma iegūšanai (1,5-2%), nostiepj auklas klājuma montāžas kontrolei. Tad pa kārtām pieber, izlīdzina un noblietē nesošo slāni jau nepieciešamajā slīpumā. Kad nesošā kārta ir sagatavota, sāk bruģa uzklāšanu ar sānu apmaļu izveidošanu. Laukuma sānu apmales norobežo klinkera bruģa elementu nobīdīšanos gan montāžas, gan ekspluatācijas laikā. Bruģi, kurš veido norobežojošo apmali, liek uz cementa maisījuma un fiksē tāpat arī no ārpuses. Lai bruģa klājuma izveidošanā nevajadzētu pārlieku bieži griezt klinkera elementus, jānosaka piemēram optimālais attālums no klājuma apmales līdz mājas sienai vai citai robežai. Var nolikt vienu rindu ar bruģa elementiem (šuve 3 – 5mm) un tādejādi noprecizēt atbalsta apmales attālumu. Analoģiski rīkojas šķērsvirzienā. Lai noteiktu augstumu, kā bruģa elementi un apmale savienosies, vēl virs nesošās minerālkārtas jāpierēķina apm. 3 cm finiša aizsargslānis un izvēlētā bruģa biezums. Tā iegūst apmales augstuma atzīmi. Finiša aizsargslāni, smiltis ar frakciju 0 – 5mm, izber uz noblietēta nesošā slāņa laukuma, kurš jau no visām pusēm norobežots ar apmalēm. Aizsargslāņa biezums apm. 3 cm. Smiltis rūpīgi izklāj un, izmantojot vadules ar noteces slīpumu 1,5 – 2%, piemēram no mājas sienas uz ārpusi, izlīdzina, izmantojot vadules. Rūpīgi jāseko aizsargslāņa biezumam, lai ieklāts klinkera bruģis vienmēr būtu nedaudz augstāks par apmali, tādejādi nodrošinot, ka lietus laikā ūdens brīvi notecēs no klajuma virsmas. Kad finiša smilšu aizsargslānis ar vaduļu palīdzību ir izlīdzināts, slīpumā 1,5 – 2%, to nepieciešams noblietēt ar vibratoru. Klinkera bruģi ieklāj, ņemot atsevišķos elementus no dažādām paletēm un sajaucot, lai iegūtu vienmērīgāku krāsu toņu pāreju.


Bruģa ielikšana

Tā jāsāk no stingras atbalsta virsmas – sānu apmale, mājas siena, kāpnes utt. No sākuma jāieklāj vairākas rindas ar klinkera bruģi vai nelielu fragmentu no izvēlētā ornamenta. Tā iegūst šablonu pēc kura novelk auklas un tā saplāno visu klinkera bruģa laukumu. Auklas palīdzēs izveidot taisnas šuvju līnijas. Šuvju platums bruģim 3 - 5mm. Lai novērstu bruģa elementu aizvirzīšanos montāžas laikā, rekomendē jau uzreiz pie ieklāšanas šuvēs pildīt smalku smilti ar frakciju 0 – 2mm. Bruģa uzklāšanai pielieto āmuru ar gumijas uzgali. Klinkera bruģa elementus var griezt ar dimanta zāģripām. Kad klinkera bruģis ir izklāts, visu laukumu nolīdzina, noblietē ar vibratoru, kuram apakšā ir gumijas plāksne. Pēc bruģa klājuma nolīdzināšanas, vēlreiz aizpilda šuves ar smiltīm (frakcija 0 – 2mm). Izmanto ūdens strūklu un birsti. Nobeigumā klinkera bruģa klājumu noskalo un atbrīvo no liekajām smiltīm.