Apdares ķieģeļi

Fasādes ķieģeļi.

Īpašības kas raksturo klasiskāko no visiem fasādes materiāliem - ķieģeļi ir ilgmūžība, salizturība un izskatīgums. Mūsdienās mājas fasādes apdarei izmanto dažādus apdares materiālus- gan apmetumu, ķieģeļus un flīzes līdz dažādu materiālu piekaramām fasādēm. Viena no vis izskatīgākām fasādēm ir fasāde kas veidota no klinkera apdares ķieģeļiem. Fasāde izskatās labi un neprasa izdevumus remontam daudzus gadu desmitus. Var teikt ka klinkera apdares ķieģeli nenoveco, tie saglabā savu pievilcību cauri gadsimtiem. Ķieģeļi ir vissenākais un vēsturiski viens no izplatītākajiem namu sienu materiāliem pasaulē. Ķieģeļus cilvēce izmanto jau vismaz 6000 gadus. Māls no kura izgatavo ķieģeļus daudzās reliģijās ir arī cilvēka simbols. No ķieģeļiem ir celtas gan lielais Ķīnas mūris, gan Senās Romas arhitektūras pieminekļi, gan Pētera baznīca Rīgā, gan arī daudzas citas vēsturiskas celtnes dažādās pasaules vietās. Kā jebkura klasiska vērtība, no ķieģeļiem celtās mājas vienmēr ir modernas un arhitektoniski pievilcīgas – klasika nenoveco! Laiks tikai vairo klasisko lietu šarmu. Ķieģeļus to tehnisko īpašību un izplatības, kā arī radītās noskaņas dēļ var ierindot pasaules līderos starp citiem celtniecības materiāliem. Apdedzināti celtniecības ķieģeļi iegūst unikālas fiziskas īpašības, vajadzīgo stiprību kā unikālam ekoloģiskam apdares materiālam un īpašu dabiska materiāla pievilcību. Māla ķieģeļi ir ekoloģiski tīrs būvmateriāls, kurš pilnībā izgatavots no dabas izejvielām un tāpēc tie ir videi un cilvēkiem draudzīgs materiāls, kurš veido veselīgu dzīves telpu. Māla ķieģeļi nav alerģiski un reizē nepakļaujas mikroorganismu iedarbībai.


Apdares klinkera ķieģeļi

Atšķiras pēc materiālu sastāva, izgatavošanas tehnoloģijas, krāsas un formas, kas ļauj konkrētajiem darbiem izvēlēties visatbilstošāko. Dekoratīvie apdares ķieģeļi mājas fasādē ir ļoti nopietns arguments gan izskata, gan vērtības ziņā! Fasādes klinkera apdares ķieģeļi raksturojas ar ilgmūžību, salizturību, kā arī ar ugunsdrošību, krāsas un formas noturību. Dekoratīvie klinkera fasādes ķieģeļi labi kombinējas veidu, formas un krāsu salikumā, tā iegūstot perfektu ēkas fasādes izskatu. Fasādes apdares ķieģeļi piešķirs būvei individualitāti, cilvēkam estētisku baudījumu steidzīgā pilsētvidē vai arī mierīgā lauku ainavā. Apdares klinkera ķieģeļi tiek piegādāti no Vācijas "Feldhaus Klinker" un Beļģijas "Nelissen" rūpnīcām. Mūsu klienti var savu māju fasādes izveidot atbilstoši savām vēlmēm gan krāsas gan faktūras ziņā. Sarežģītām arhitektoniskām formām iespējams pasūtīt dažādu formu speciālus ķieģeļus. Galvenās apdares ķieģeļu fasādes priekšrocības salīdzinot ar citiem fasādes apdares materiāliem ir izturība. Fasādes ķieģelis ārsienu apdarei ir vienkārši ideāls- viņš iztur spēcīgu vēju, stipru lietu, krusu, sniegu, viņu nebaida temperatūras svārstības un pat atklāta uguns, kā arī daudzi citi negatīvi faktori. Dekoratīvais ķieģelis droši aizsargā ēku, balstošās konstrukcijas. Pareizi izveidota ķieģeļu fasāde pat pēc daudziem gadiem saglabā savu sākotnējo izskatu. Klinkera ķieģeļi nemaina praktiski savu krāsu un nereaģē uz ārējās vides iedarbību. Ja arī ķieģeļu fasādes noveco - tās piešķir mājai papildus eleganci. Tāpēc arī mūsdienās ražo jaunus “ vecinātos” fasādes ķieģeļus. Apdares ķieģelim nav vajadzīga kāda speciāla apkope, nav vajadzīgs viņu piekrāsot vai balināt. Komforts.


Apdares ķieģeļu fasādes

Ļauj iegūt mājā komfortablu mikroklimatu. Dekoratīvie apdares ķieģeļi pirmkārt saglabā siltumu telpās, un otrkārt fasādes sienas “elpo”, kas novērš pelējuma sēnītes rašanās iespējas. Ķieģelis visos laikos skaitījies pamatīgs un tajā pašā laikā elegants celtniecības materiāls. Ņemot vērā šodienas ķieģeļu sortimentu var piemeklēt praktiski jebkuru nokrāsu, virsmas faktūru, lai iegūtu vajadzīgo fasādes stilu. Arī dažādie veidi kā mūrēt apdares ķieģeļus, ļauj izveidot lielu ķieģeļu rakstu daudzveidību. Klinkera apdares ķieģeļi ir samērā dārgs fasādes apdares materiāls. Finansiālie ieguldījumi atmaksājas ekspluatācijas laikā sakarā ar šīs fasādes unikālajām īpašībām, kuras nevar nodrošināt neviens cits materiāls. Fasādes apdares ķieģeļi būvei piešķir vērtību, pamatīgumu. Lai varētu apskatīties kā aptuveni izskatās celtnēs dažādu krāsu apdares ķieģeļi, varat izmantot Feldfhaus Klinker konfiguratoru.


Vecinātie apdares ķieģeļi

Beļģijas kompānijas „Nelissen” izstrādājumi. Šie fasādes ķieģeļi tiek ražoti pēc seno laiku ķieģeļu ražošanas tehnoloģijas, bet izmantojot mūsdienu iekārtas, robotus, kvalitātes vadības un kontroles sistēmas. Rūpnīcai ir savi mālu ieguves karjeri, ka arī tiek veikti dažādus citu krāsu mālu iepirkumi Vācijā un Beļģijā. Dažādu krāsu mālu masas sajaukšana vajadzīgo toņu ieguvei, formatēšana, ķieģeļu žāvēšana un apdedzināšana ir sarežģīts process, kas prasa rūpīgu tehnoloģijas un receptūras ievērošanu. Ķieģeļu žāvēšanas un apdedzināšanas process tiek vadīts ar ražošanas datora programmu, kas nodrošina pilnīgu kontroli ražošanas laikā. Nelissen dekoratīvie fasādes ķieģeļi ir māla un smilšu maisījums, kas piedod vecinātiem ķieģeļiem īpašu struktūru. Ķieģeļu virsmas ir samērā raupjas, kas saistīts ar smilts klātbūtni ķieģelī. Protams apdares ķieģeļu krāsu daudzveidība ir lielāka ka senos laikos un ļauj dizaineriem veidot interesantas krāsu kombinācijas. Apdares ķieģeļi pēc krāsas atšķiras savā starpā arī viena nosaukuma kolekcijā, bet katra krāsa ir stingrā attiecību proporcijā pret citām, kas mūrējot ļauj veidot krāsu zīmējumu kāds tiek piedāvāts katalogā. Mūrējot tas jāņem vērā un uzmanīgi jāveido katalogā piedāvātais ķieģeļu krāsu raksts. Ja jūs vēlaties interjeram vai mājas fasādei senatnīgu pieskārienu, tad iesakam pievērst uzmanību vecinātiem ķieģeļiem no Beļģijas rūpnīcas, ar vairāk kā simts gadu pieredzi ķieģeļu ražošanā.


Klasiski apdares ķieģeļi

Klinkera fasādes ķieģeļi, kuriem nav senu ķieģeļu izskats. Atšķirība no Nelissen vecinātiem ķieģeļiem ir jūtama arī uz tausti- Nelissen ķieģeļiem materiāla struktūra ir smilšaināka. Feldhaus Klinker klasiskie klinkera apdares ķieģeļi ir bez smilšu piejaukuma. Šiem ķieģeļiem ir gluda vai matēta virsma. Kā jau nosaukums rāda - ēkas ar šādu ķieģeļu fasādi ir klasiska vērtība - tas nozīmē, ka gadiem nav varas pār šo māju vērtību. Ar laiku tā praktiski nesamazinās. Klasiskos fasādes ķieģeļus plaši izmanto jaunbūvēs. Ķieģeļus var uzskatīt par celtniecības klasikas materiālu. Klinkera ķieģeļi sākti ražot Holandē, 19. gadsimtā. Holandieši gribēja samazināt grūti apstrādājamo un dārgo akmens materiālu izmantošanu. Pašlaik klinkera ķieģeļu izgatavošanā vadošās valstis ir Vācija, Beļģija, Holande. Tas ir saistīts ar to, ka šajos reģionos ir pieejams atbilstošs māls ķieģeļu ražotnēm un gadsimtu garumā iegūta pieredze apdedzinātu māla apdares ķieģeļu ražošanā. Latvijā esošam mālam bieži ir kaļķa piejaukums, kas neļauj no šī māla ražot augstas kvalitātes klinkera ķieģeļus.


Retro apdares ķieģeļu sērija

Piedāvājam no vācu firmas Feldhaus Klinker, kurš ir ģimenes uzņēmums ar simts piecdesmit gadu pieredzi ķieģeļu ražošanā. Retro fasādes apdares ķieģelis atšķiras no vecinātajiem firmas Nelissen ķieģeļiem ar savu sastāvu un formu. Pēc sastāva šis klinkera ķieģelis, atšķirībā no Nelissen vecinātajiem ķieģeļiem, nesatur; smilšu piejaukumu. Fasādes apdares ķieģelis ir caurumots, lai tiktu samazināts tā svars un tiktu uzlaboti siltumizolācijas rādītāji, kas ir svarīgi fasādes apdares materiāliem. Klinkera dekoratīvajam, caurumotajam ķieģelim ir trīs fasādes virsmas – divi gali un priekšējā virsma. Klasiskais retro ķieģeļis ir 240x71x115 mm. Pieejami ir arī citi, atšķirīgi izmēri. Ķieģelis ir universāls celtniecības materiāls, kurš sevī apvieno daudzus celtniecībai nepieciešamos rādītājus. Ķieģelis ir dabiski tīrs materiāls. Tā sastāvā ir tikai māls un ūdens, un savas īpašības ķieģelis iegūst pateicoties termiskai apstrādei. Pēc apdedzināšanas ķieģeļa materiāla struktūra paliek blīva, bez tukšumiem. Fasādes apdares ķieģeļu virsma var būt matēta, glancēta, glazēta, grubuļaina, kā arī vecināta, vai vienkārši gluda dažādās nokrāsās. Ķieģeļu virsmas ar laiku neizbalē un nenodilst, tāpēc, ka krāsu ķieģelis iegūst samaisot dažādus māla veidus un izturību apdedzināšanas temperatūru rezultātā.


Ķieģeļu piegāde notiek ar autotransportu līdz celtniecības objektam no rūpnīcām Vācijā un Beļģijā. Ierodoties mūsu birojā Ūnijas iela 6, Rīgā, jūs varēsiet apskatīt un izvēlēties no plašā piedāvājuma visatbilstošāko un izdarīt pasūtijumu. Datoru ekrānos un papīra katalogos fasādes ķieģeļu krāsas parasti nedaudz atšķiras no orģinālajām krāsām, tāpēc pirms pirkuma veikšanas vienmēr ieteicams apskatīt reālus ķieģeļus dabā. Biroja ir pāri simtam dažādu krāsu un krāsu salikumu ķieģeļu kolekcijas paraug. Apdares ķieģeļi atrodas rūpnīcu noliktavās Vācijā un Beļģijā un to piegāde tiek veikta divu nedēļu laikā.