Montāžas materiāli

Klasiski ķieģeļu sienu veido izmantojot mūrjavu. Mūrjava ir cementa krāsā, pelēka. Šodien veidojot sienu no fasādes ķieģeļiem vai ķieģeļflīzēm šuvju aizdare var būt arī citās krāsās. Šuvotāju daudzums sienai no ķieģeļflīzēm atkarīgs no šuvju dziļumu un platumu un var svārstīties no 3,5-6 kg uz kvadrātmetru.Piedāvājam augstas kvalitātes šuvotāju materiālu no Vācijas rūpnīcas Stelbah , kā arī no citiem ražotājiem. Citas krāsas šuve piedos jūsu ķieģeļu sienai dažādību, atļauj īstenot Jūsu dizaina ideju. Sadaļā ķieģeļflīzes un montāža atrodama informācija kā veikt šuvju aizdari. Kvalitatīvi veikta šuvju aizdare ir nosacījums ķieģeļu sienas labam izskatam. Šuvošanu ķieģeļflīžu fasādei drīkst veikt ja āra temperatūra ir augstāka par +5 C grādiem, un nav palielināts mitrums vai lietus.


Klinkerķieģeļflīžu šuvju aizdare

Šuvju java pēc sacietēšanas ir ūdeni atstumjoša, tvaiku caurlaidīga, izturīga pret lietusgāzēm un laika apstākļu iedarbības.

Šuvju sagatavošana notiek pēc ķieģeļflīžu uzlīmēšanas un līmes sacietēšanas, fasāde tiek nomazgāta ar ūdens strūklu un nožāvēta. Šuves vietai jābūt sausai, tīrai, bez putekļiem un netīrumiem ar vienmērīgu dziļumu. Pirms šuvju aizdares, īpaši sausā laikā, šuves sieniņas var tikt nedaudz samitrinātas.


Šuvju aizdares masas sagatavošana

Aizdares sauso maisījumu atšķaida ar tīru ūdeni līdz “mitras, pusslapjas, gabaliņos birstošas zemes” konsistencei (precīzi ievērot instrukciju uz iepakojuma). Samaisot regulāri mazāku daudzumu, par veselu iepakojumu sausā maisījuma, vēlams izmantot ūdens trauku ar ūdens daudzuma atzīmi. Tad vienmēr varēs iegūt vienāda mitruma šuvošanas masu, kas rezultātā svarīgi vienmērīgai šuves krāsai. Sagatavoto masu izlieto pēc iespējas ātrāk, bet ne ilgāk kā norādīts uz iepakojuma. Darba laikā maisījumam visu laiku jāuztur sākotnējais mitruma līmenis. Darba laikā pārpalikusī aizdares masa nobirst gar šuvojamo sienu. (Iespējams tīro nobirušo masu savākt un izmantot vēlreiz, ja tā nav jau izžuvusi. Tā var ekonomēt aizdares masas patēriņu.)


Darbs

Aizdarot šuves, nepieļaut šuvojamā materiāla nokļūšanu uz ķieģeļflīžu virsmas ārpus šuvēm. Šuves pilda pilnas līdz ķieģeļflīžu virsmai. Uz fasādes pirmās aizdara horizontālās šuves, tikai pēc tam, kamēr vēl šuves mitras, aizdara vertikālās šuves. Piepildītās šuves beigās izlīdzina tikai vienā virzienā – no labās uz kreiso vai no kreisās uz labo pusi, lai nemainītos vizuāli šuves tonis atstarojoties dienasgaismai. Pēc šuvju aizdares, kad tās tiklīdz pavisam nedaudz apžuvušas, ķieģeļflīžu virsma tūlīt tiek notīrīta ar sausu pusmīkstu plastmasas saru birsti. Lai uzlabotu šuvju sacietēšanu sausā laikā, pieļaujama to virsmas viegla samitrināšana. Intensīva ūdens slodze (duša) uz šuvēm pieļaujama ne ātrāk kā 2 nedēļas pēc aizdares darbu pabeigšanas.


Tīrīšana

Kopumā, tīrīšana ir nevēlams process, kurš ietekmē fasādes vizuālo izskatu. Gadījumā, ja šuvošanas maisījums tiek uzsmērēts uz ķieģeļflīžu ārējās virsmas, tās tiek tīrītas ar sausu asu plastmasas birsti tiklīdz šuvotājs šuvē nedaudz apžūst un kamēr maisījums nav pilnībā sacietējis. Ar tīru ūdeni ķieģeļflīzes tīra pirmās nedēļas laikā, bet rūpējas, lai šuvju vietas “neizplūst” un “nenotek”. Ja uz ķieģeļflīzēm palikuši nenotīrāmi sacietējuši aizdares materiāla pārpalikumi, tad pēc 2 nedēļām pieļaujama tīrīšana ar līdzekļiem, kuri domāti cementa pleķu noņemšanai no klinkera vai akmens virsmām, saskaņā ar to pielietošanas instrukcijām (Līdzekļi domāti cementa maisījumu notīrīšanai).


Īpatnības

Pirms šuvošanas vēlams izmēģināt šuvju aizdari mazāk svarīgā fasādes vietā, lai novērtētu pigmentācijas iespējamību porainā ķieģeļflīzes virsmā nosmērēšanas gadījumā un izmēģinātu pusmīkstās plastmasas birstes šuvju vietu notīrīšanai. Nevienmērīgs vai nepareizs aizdares maisījuma mitrums šuvošanas laikā var izraisīt krāsu atšķirības šuvēm. Nedrīkst pieļaut lietus ūdenim apskalot vai tiešiem saules stariem, caurvējam un stipram, tiešam vējam strauji žavēt svaigi aizdarītas šuves. Labāk fasādes virsmu nosegt ar plēvi vai citu atbilstošu materiālu.