Ķieģeļflīzes
Precizēt sarakstu
Klinkera flīzes fasādēm un iekštelpām.
Vai jūs meklējat augstas kvalitātes ķieģeļu flīzes savam būvniecības vai restaurācijas projektam? Nemeklējiet tālāk, to visu var atrast pie mums! Mēs sniedzam profesionālas konsultācijas un atbalstu, lai nodrošinātu, ka Jūs atrodat labāko variantu savam projektam. Iepērcieties tūlīt un iegūstiet ideālas ķieģeļu flīzes savam projektam!
Ķieģeļflīzes, kā fasādes dekoratīvais apšuvums - ir sens un tradicionāls materiāls Eiropā, ko izmanto ēku celtniecībā. Ļoti populārs šis materiāls ir Vācijā, Beļģijā, Holandē un citās valstīs. Ejot pa Vācijas pilsētiņu ielām, var redzēt, ka gandrīz visām mājam ir klinkera ķieģeļu fasādes. Par cik fasādes no klinkera ķieģeļa nezaudē savu pievilcību laika gaitā, šīs mājas izskatās skaisti neatkarīgi no vecuma. Vācu fasādes klinkers nopelnījis mīlestību, kā no dizaineriem, tā arī no lietotājiem. Pateicoties izskatīgumam, dažādai klinkera virsmas faktūrai un daudzveidīgajām krāsām, ar to iespējams veidot interesantus faktūras un krāsu salikumus. Mūsdienās, lai iegūtu ķieģeļu fasādes, nav nepieciešams izmantot klinkera keramikas ķieģeli, kurš ne vienmēr ir piemērots ekonomisku un konstruktīvu iemeslu dēļ. Tāpēc vairāk un biežāk šodien cilvēki izmanto klinkera ķieģeļflīzes. Kieģeļflīze ir sienas flīze kura imitē apdares ķieģeļus un nespeciālists neatšķirs - vai fasāde veidota no ķieģeļflīzēm vai apdares ķieģeļiem. Fasādes ķieģeļflīzes ražo tā pat un no tā paša materiāla kā klinkera apdares ķieģeļus. Mūsu ķieģeļflīzes ir piemērotas ārdarbiem un arī iekšdarbiem.
Klinkers
Klinkers ir māla keramikas veids, praktiski bez piemaisījumiem. Pateicoties dabīgajam mālam un pastāvīgajai ražošanas optimizēšanai, klinkera ķieģeļflīzes ir moderns, ekoloģiski labvēlīgs būvmateriāls. Kvalitatīva klinkera izstrādājumu ražošanai vajadzīgs māls bez kaļķa piemaisījuma, kāds ir pieejams Vācijā un Beļģijā. Tāpēc tieši šajās Eiropas valstīs gadsimtiem ir attīstījusies klinkera kā ēku apdares materiāla izmantošana un arī rūpnieciskā izgatavošana. Rūpnīcām kā Feldhaus Klinker, Nelisen ir vairāk kā simts gadu nepārtraukta pieredze klinkera apdares materiālu ražošanā. Klinkera ķieģeļflīžu ražošanas tehnoloģija ir gan it kā vienkārša, bet šajā vienkāršībā slēpjas gadsimtos uzkrātā pieredze, kas ļauj sasniegt izstrādājumu augsto kvalitāti.
Klinkera apdares materiāls
Ražošana sākas no dažādas krāsas māla sajaukšanas. Atkarībā no nepieciešamās ķieģeļflīžu krāsas tiek sajaukti dažādu krāsu māli dažādās proporcijās. Pēc dažādu krāsu mālu sajaukšanas tiek panākta mālu masas vajadzīgā konsistence un tad formēts izstrādājums. Pēc tam māla izstrādājums tiek žāvēts aptuveni 2 - 3 dienas, lai iztvaikotu ūdens. Pēc žāvēšanas nākošā ir tehnoloģijas fāze, kurā māls pārvēršas materiālā, kas pazīstams ar vārdu klinker - apdedzināšana. Speciālā tuneļveida krāsnī, kuras garums ir vairāk kā simts metri, ievērojot stingru temperatūras režīmu, aptuveni trīs dienas notiek apdedzināšana. Apdedzināšanas temperatūra sasniedz 1200 grādu. Šajā procesā māla molekulārajā struktūrā notiek izmaiņas un māls iegūst jaunas fizikālās īpašības. Klinkera ķieģeļu flīzes ūdens absorbcijas spēja ir tikai 0,05 - 6 %, vidēji tā ir ap 2%.
Fasādes ķieģeļflīzes.
Bez virsmas flīzēm ir arī stūru flīzes. Izmantojot stūra ķieģeļflīzes, ēku stūrus, arkas ir viegli noflīzēt un tiek nodrošināts būvei pilnīgs ķieģeļu mūrējuma izskats.. Ja ir vajadzība māju siltināt, tad piedāvājumā ir dažādu materiālu un biezumu siltumizolācijas plāksnes ar ielīmēšanas rievām klinkera flīžu augstumā, kuras atvieglo flīžu montāžu. Vispirms piestiprina mājas sienai siltumizolācijas plāksnes, tad rievās ielīmē ķieģeļflīzes un veic šuvju vietas aizdari ar klasiski pelēko vai kādas citas krāsas šuvju aizdares materiālu. Rezultātā māja tiek siltināta un iegūst skaistu ķieģeļu ēkas izskatu. Fasāde neprasa speciālu kopšanu un pat mūsdienu urbanizētās vides pēdējo gadu fasāžu lāsts - grafiti ir ar speciāliem līdzekļiem samērā vienkārši notīrāms. Kieģeļflīzes ir izturīgas pret salu. Kombinētā siltumizolācijas sistēma un fasādes ķieģeļflīzes kopumā nodrošina optimālu būves aizsardzību pret ārējo apstākļu iedarbību. Profesionāli un kvalitatīvi apstrādātas fasādes, kuras sedz klinkera ķieģeļflīzes un stūra flīzes, nevar atšķirt no apdares klinkera ķieģeļu mūra. Tā, piemēram, tiek paaugstināta renovēto ēku vērtība. Apvienojumā ar stikla, koka vai tērauda konstrukcijām, iespējams radīt īstus fasādes arhitektūras šedevrus. Klinkera ķieģeļflīzes tiek arvien plašāk izmantotas jauno māju projektos. Izvērtējot izmaksas, jāņem vērā, ka klinkera sienas ķieģeļflīzes neapsūno un ir viegli nomazgājamas. Fasādes, kur izmantotas ķieģeļflīzes neizbalē saulē un saglabā savu eleganto flīzes izskatu visu kalpošanas laiku.
Ķieģeļflīzes ka dizaina elements
Lieliski izskatās gan māju fasādēs, gan arī kā interjera satāvdaļa.
Atkarībā no jūsu fasādes vai interjēra dizaina ieceres, varat piedot mājai gan senatnīgu
izskatu, izmantojot vecinātās (Nelissen) flīzes vai retro ķieģeļflīzes (Feldhaus
Klinker, Stroher), gan klasiskās (Feldhaus Klinker) flīzes. Var arī izveidot modernas,
elegantas sienas izmantojot kādas no garformāta (Zeitlos), sērijas fasādes flīzēm.
Interesantus dizaina akcentus, kas pasvītro mājas individualitāti, var iegūt iestrādājot
sienā glazētās (Feldhaus klinker, Stroher) ķieģeļflīzes. Sienas flīzes (Kerabig)
imitē akmens virsmu, kas piešķir mājai solīdu un nopietnu izskatu. Visas piedāvātās
ķieģeļflīzes ir piemērotas izmantošanai māju fasādēs mūsu klimatiskajos apstākļos
un to izgatavotāju vairāk kā 100 gadu pieredze ir augstās kvalitātes garantija.
Veicot ķieģelflīžu pirkumu
Jāaprēķina arī vajadzīgais ķieģelflīžu daudzums. Virsmas ķieģeļflīzes
pārdod kvadrātmetros, bet stūra klinkera ķieģeļflīzes gabalos. Sienas ķieģeļflīzes
kvadrātmetrā tiek ierēķināta arī šuve. Firmai Feldhaus Klinker flīzes krāsu nianses
atbilst viņu apdares ķieģelim, kaut abi tiek ražoti atsevišķi. Savukārt firma Stroher
ražo tikai ķieģeļflīzes. Firma Nelissen savukārt ražo vecinātus fasādes ķieģeļus,
kurus izzāģējot tiek iegūtas ķieģeļflīzes vai fasādes pusķieģeļi. Šī tehnoloģija
ļauj iegūt sienas flīzes krāsu pilnīgi analoģisku ķieģelim. Kāpēc tiek izmantotas
ķieģeļflīzes nevis apdares ķieģeļi? Iemesli var būt dažādi. Sienas flīzes pielietot
ir lētāk, jo nav vajadzīgi papildus pamati un samazinās transporta izmaksas. Piedāvājumā
esošās klinkera sienas flīzes un ķieģeļus varat apskatīt mūsu birojā - paraugu zālē
Ūnijas iela 6, Rīgā.
Klinkera flīzes krāsa
Dabiskajā apgaismojumā atšķiras no krāsas, kādā ķieģeļflīzes redzam mākslīgajā apgaismojumā, papīra katalogā un datora ekrānā. Tāpēc mūsu birojā ir iespēja iziet ar flīžu planšeti ārpus telpām un saprast, kā vienas vai otras ķieģeļflīzes izskatītos reāli mājas sienas fasādē dienas gaismā. Arī efektu, ko rada flīžu dažādās virsmas faktūras nevar izprast pēc kataloga vai apskates datora ekrānā. Ražošanā reizēm tomēr gadās, neskatoties uz stingro ražošanas procesu kontroli, ka ķieģeļflīžu krāsa pēc apdedzināšanas nedaudz atšķiras no esošās sērijas etalona krāsas. Šādā gadījumā izgatavotā partija tiek izbrāķēta un pārdota par zemāku cenu. Ražotājs reizi mēnesī informē par šādu flīžu esamību noliktavā un mēs tās ievietojam sadaļā - speciālie piedāvājumi. Izvēloties šādas flīzes ir jāsaprot, ka vēlāk tieši šādas krāsas flīzes piepirkt nevarēs. Tehnoloģiskais process nosaka, ka stūru flīzes apdedzina atsevišķi no virsmas flīzēm, tāpēc nav vienādas sērijas izbrāķētās partijas ar virsmas un stūra flīzēm.
Klasiskās ķieģelflīzes, retro ķieģeļflīzes, garformāta ķieģeļflīzes, sienas klinkera
flīzes, vecinātas ķieģeļflīzes, glazētas ķieģeļflīzes - tā mēs sadalījām mūsu piedāvājumā
esošās sienas klinkera flīzes fasādēm un interjēriem. Šis ir diezgan nosacīts sadalījums,
jo daudzas klinkera flīzes nav izteikti ievietojamas tikai vienā vai otrā grupā.
Lielformāta sienas klinkera flīzes ir arī glazētas, bet pēc izmēra neatgādina ķieģeli,
drīzāk gan cirstu akmeni. Ja tās nosauktu par akmens flīzēm, tad pircējs varētu
tikt maldināts par šo flīžu materiālu, kurš nav no akmens masas, bet gan klinkers.
Arī garformāta sienas klinkera flīzes varētu būt tuvu gan klasisko, gan retro klinkera
flīžu virsmai. Garformāta flīzes atšķiras no klasiskā ķieģeļa izmēra, tās formāts
ir izteikti mūsdienīgs. Šīs flīzes ir ļoti iecienījuši dizaineri pielietošanai mūsdienu
arhitektonisko formu celtnēs. Pagājušā gada pārdošanas hīts Eiropā bija tieši melnas
garformāta fasādes klinkera flīzes. Vecinātās fasādes ķieģeļflīzes ir tikai no Nelissen
vecinātiem ķieģeļiem izgrieztās flīzes, lai gan arī citi ražotāji dažas savas flīžu
sērijas uzskata par vecinātām. Mēs šīs sērijas ievietojām pie retro ķieģelflīzēm,
jo tām tomēr ir citāda materiāla struktūra kā Nelissen vecinātām flīzēm, kuras liekas
tiešām kā izgrieztas no simtgadīgiem ķieģeļiem. Šo sajūtu rada smilšu esamība Nelissen
ķieģelī un flīzēs. Lai atrastu sev vajadzīgās klinkera flīzes, tās jāredz dabā,
dabiskā apgaismojumā. Fotogrāfija nevar uzrādīt visas nianses krāsās, struktūrā
un flīzes virsmā. Minētās sienas klinkera flīžu grupas ir droši izmantojamas fasādēs
mūsu reģionā. To nosaka ne tikai kvalitatīvais materiāls, bet arī klinkera flīžu
biezums. Flīzes, kas ir plānas, (mums viņu piedāvājumā nav) ir droši izmantojamas
tikai iekštelpās, bet ne fasādēs, kuras laika apstākļu iedarbībā pakļautas zemām
un augstām temperatūrām, sniegiem un lietiem. Ne velti ir sakāmvārds - skopais maksā
divreiz. Nevajadzētu iekštelpām domātās flīzes, pat ja tās ir klinkera izstrādājumi,
izmantot ēku āra fasādēs.
Ķieģeļflīžu montāža
Ķieģeļflīžu uzlīmēšanai var izmantot distancerus - „krustiņus”. Ķieģeļu mūra izskata atveidošanai pielieto „krustiņus” 10mm biezumā, tā iegūstot šuvju platumu 10 – 12mm. Otra metode šuvju platuma nodrošināšanai ir speciālās sienas siltumizolācijas plātnes ar ielīmēšanas rievām. Plātnes izmanto, ja ir vēlme vēl māju papildus siltināt. Plātnes ir no dažādiem materiāliem un dažāda biezuma. Plāksnes piestiprina pie ēkas sienām un tajās esošajās rievās ielīmē ķieģeļflīzes. Firma Isoklinker GmbH, jau rūpnieciski iepresē dažādu ražotāju ķieģeļflīzes izolācijas plāksnēs un pārdod jau gatavus paneļus ar ķieģeļflīzēm. Vairāk informācijas par šādiem materiāliem sadaļā “siltumizolācija”.
Flīžu montāža.
Klinkerķieģeļflīzes līmē uz speciālas siltumizolācijas plātnēm rievās – Fugen Leit System, vai atsevišķi uz atbilstoši sagatavotas minerālvirsmas izmantojot „krustiņus”.
1. Nolīmeņot un piestiprināt starta līsti pie cokola apkārt būvei pa visu perimetru
(Ja iepriekš siltina ar speciālām siltumizolācijas plātnēm ar ielīmēšanas rievām,
tad p
irmās, apakšējās rindas plātnēm nogriež spundes daļu, lai pirmā, apakšējā pielīmēto
klinkerķieģeļflīžu rinda bāzētos uz starta līstes.)
2. Ņemot vērā ķieģeļflīžu un ķieģeļflīžu stūrīšu izmērus, saplānot klājuma izmērus
un izskatu logu, durvju un citu aiļu apdarei.
SECĪBA
a) Pirms pielīmēšanas izrēķināt matemātiski vai izvietot ķieģeļflīzes uz starta
līstes no viena stūra līdz otram (Šuvju platums starp ķieģeļflīzēm parasti 10 vai
labāk 12mm).
b) Noskaidro kā ķieģeļflīžu klājums pietuvojas, proporcionāli nosedz un izskatīsies
uz aiļu sānu un piegulošajām virsmām, un uz visas fasādes kopumā. Noskaidro kā ķieģeļflīzes
savienosies zem un virs ailēm, starp logiem un durvīm. Montāža parasti sākas no
stūriem (ēkas, logu, durvju u.c. stūriem). Tad izrēķina pārējās plaknes „zīmējumu”.
Rekomendē ieplānot vienādu apdares zīmējumu visām būves ailēm un saskaņotu ar fasādēm.
Piezīme - Nerekomendē īsu flīžu gabaliņu ielīmēšanu fasādes virsmā, jo labāk horizontāli
ir „izvilkt”. Izplānojot fasādes apdares zīmējumu, jāparedz, ka nav ieteicams izmainīt
horizontālo šuvju biezumu, savukārt, nepieciešamības gadījumā, pieļaujams nedaudz
(max 2-3mm) izmainīt vertikālo šuvju platumu vai pavisam nedaudz saīsināt (līdz
1cm) vairākas ķieģeļflīzes. Izmaiņu gadījumā visas vietas rindās uz augšu tiek izpildītas
pilnīgi analoģiski, lai iegūtu precīzu vertikālās šuves vertikālo līniju.
c) Kad fasādes pārklājums saplānots, uz sienām ar līmeņrāža palīdzību vertikāli
novelk svītras, kuras pie līmēšanas norādīs vertikālo šuvju vietas. Šuvēm vertikāli
jābūt vienā līnijā.
3. Uz nesošās virsmas līmi uznes ar zobšpakteļlāpstiņu (zobi 6 - 8mm), bet uz ķieģeļflīzesflīzes
līmi uzsmērē plānā kārtiņā uz visas virsmas. Salīmētās vietas biezums apmēram 3mm.
Lai izvairītos no ķieģeļflīžu nosmērēšanas, rekomendē līmēt diviem strādniekiem
no kuriem viens uzklāj līmi uz ķieģeļflīzes, bet otrs, ķieģeļflīzi kustinot un piespiežot,
to pielīmē savā vietā. Jāseko, lai līmes kārta nebūtu par biezu, jo tad tā tiks
izspiesta pa šuvju vietām ārā tādejādi apgrūtinot vēlāko šuvju aizdares procesu.
Līmes izspiedumi šuves iekšpusē vairāk par pusi no ķieģeļflīzes biezuma būs jāiztīra.
4. Jārūpējas, lai netiktu pieļauti līmes smērējumi uz ķieģeļflīžu ārējās virsmas.
Ja tomēr vietām ķieģeļflīzes nosmērētas, tad uzgaida kamēr līme pažūst, mazliet
sacietē un tajā pašā līmēšanas dienā to notīra ar asu plastmasas birstīti no smilšainām
vai reljefām ķieģeļflīzēm, bet no gludām ķieģeļflīzēm līmi var notīrīt ar mitru
auduma gabaliņu . Nav pieļaujama līmes pleķu pilnīga sacietēšana.
Flīžu šuvju aizdare
Ir svarīgs ķieģeļflīžu sienas izveides posms. Vispirms notiek šuvju aizdares masas sagatavošana. Aizdares sauso maisījumu atšķaida ar tīru ūdeni līdz “mitras, pussausas, gabaliņos birstošas zemes” konsistencei (precīzi ievērot instrukciju uz iepakojuma). Samaisot regulāri mazāku daudzumu, par veselu iepakojumu sausā maisījuma, vēlams izmantot ūdens trauku ar ūdens daudzuma atzīmi. Tad vienmēr varēs iegūt vienāda mitruma šuvošanas masu, kas rezultātā svarīgi vienmērīgai šuves krāsai. Sagatavoto masu izlieto pēc iespējas ātrāk, bet ne ilgāk kā norādīts uz iepakojuma. Darba laikā maisījumam visu laiku jāuztur sākotnējais mitruma līmenis un tas jāapmaisa.
Darba laikā pārpalikusī aizdares masa nobirst gar šuvojamo sienu (Iespējams tīro
nobirušo masu savākt un izmantot vēlreiz, ja tā nav jau izžuvusi, tā ekonomējot
aizdares masas patēriņu.) Aizdarot šuves, nedrīkst pieļaut šuvojamā materiāla nokļūšanu
uz sienas ķieģeļflīžu virsmas ārpus šuvēm. Šuves pilda pilnas līdz ķieģeļflīžu virsmai.
Uz fasādes sienas pirmās aizdara horizontālās šuves, tikai pēc tam, kamēr vēl šuves
mitras, aizdara vertikālās šuves. Piepildītās šuves beigās izlīdzina tikai vienā
virzienā – no labās uz kreiso vai no kreisās uz labo pusi (Lai nemainītos vizuāli
šuves tonis atstarojoties dienasgaismai).
Flīzes šuvju tīrīšana
Tiek veikta pēc šuvju aizdares, kad tās pavisam nedaudz apžuvušas.
Ķeģeļflīžu virsma tūlīt tiek notīrīta ar sausu pusmīkstu birsti. Lai uzlabotu šuvju
sacietēšanu sausā laikā, pieļaujama to virsmas viegla samitrināšana smidzinot. Intensīva
ūdens slodze (duša) uz šuvēm pieļaujama ne ātrāk kā 2 nedēļas pēc aizdares darbu
pabeigšanas. Gadījumā, ja šuvju aizdares materiālā maisījums tiek uzsmērēts uz sienas
ķieģeļflīžu ārējās virsmas, tās tiek tīrītas ar sausu asu plastmasas birsti tiklīdz
šuvotājs šuvē apžūst un kamēr maisījums nav pilnībā sacietējis. Flīžu tīrīšana ir
nevēlams process, no kura jācenšas izvairīties darba laikā. Ar tīru ūdeni ķieģeļflīzes
tīra pirmās nedēļas laikā, bet rūpējas, lai šuvju vietas “neizplūst” un “nenotek”.
Ja uz sienas ķieģeļflīzēm palikuši nenotīrāmi sacietējuši aizdares materiāla pārpalikumi,
tad pēc 4 nedēļām pieļaujama tīrīšana ar cementa masas noņēmējiem, saskaņā ar to
pielietošanas instrukcijām (Līdzekļi domāti cementa maisījumu notīrīšanai). Uzsākot
šuvju aizdari, vēlams izmēģināt to mazāk svarīgā fasādes sienas vietā, lai novērtētu
pigmentācijas iespējamību porainā ķieģeļflīzes virsmā nosmērēšanas gadījumā un izmēģinātu
birstes derīgumu šuvju vietu notīrīšanai. Nevienmērīgs aizdares maisījuma mitrums
šuvošanas laikā var izraisīt krāsu atšķirības šuvēm. Nedrīkst pieļaut lietum apskalot,
tiešiem saules stariem, caurvējam un stipram tiešam vējam strauji žāvēt svaigi aizdarītas
šuves.