+371 20137700 info@bkfasades.lv

Ventilējamās - piekaramās fasādes

vinyTherm un vinyStone
vinyPlus

Ventilējamo fasāžu sistēmas

Ventilējamās (piekaramās) fasādes ir fasāžu sistēmas tehnoloģija, kas sastāv no apdares materiāla kurš stiprinās pie koka, cinkota metāla vai alumīnija karkasa, pie nesošās sienas vai monolīta pārseguma. Pa spraugu starp apdares materiālu un sienu brīvi cirkulē gaiss, kurš noņem kondensātu un mitrumu no konstrukcijas. Visi fasādes stiprināšanas elementi ir universāli, kas ļauj veidot arī sarežģītus arhitektoniskas formas no klasikas līdz ultramodernismam. Sienas papildus siltināšanai var tikt piestiprināts siltumizolācijas materiāls. Spraugai starp siltumizolāciju un ēkas fasādi jābūt no 20 līdz 50 mm. Tas ļauj augšupejošam gaisam cirkulēt starp apdares materiālu un sienu, izžāvējot arī siltumizolācijas materiālu gadījumā ja uz tā nonāk mitrums. Ventilējamo (piekaramo) fasāžu sistēma saglabā siltumu ēkā, neļauj parādīties mitrumam, samazina celtniecības materiālu daudzumu kas vajadzīgs ēkas sienu celtniecībai, kas veido līdzekļu ekonomiju celtniecībā, visas celtnes atvieglošanu – kā rezultātā var palielināt mājai stāvu skaitu.

Ventilējamo fasāžu priekšrocības

Ja veic mājas rekonstrukciju un remontu, pievienojot piekaramo fasādi – piemēram daudzstāvu būvei - ventilējamā fasāde radīs papildus slodzi uz ēkas nesošām konstrukcijām un pamatiem. Tāpēc pirms pieņemt lēmumu par piekaramās fasādes uzstādīšanu, iesakām veikt ēkas konstrukciju tehniskā stāvokļa novērtējumu, ja vajadzīgs, veikt to pastiprināšanu. Sistēmas priekšrocības ir iespēja izmantot dažādus apdares materiālus, dažādu krāsu gammas. Piekaramo (ventilējamo) fasāžu sistēmām ir augsti siltuma un skaņas izolācijas rādītāji. Tās samazinās izdevumus apkurei. Ventilējamās fasādes raksturo ilgmūžība, izturība pret atmosfēras ietekmi, ātra montāža jebkurā gada laikā.

Vinilyt ventilējamas fasādes

Uz Vinylit ventilējamo fasāžu frontālās virsmas iespējams izveidot dažādu formu zīmējumus. Ventilējamo fasāžu montāža atļauj panākt vienlaidus pārklājumu, līnijas, citu krāsu iestarpinājumus un beidzot ķieģeļu mūrējuma imitāciju. Kā atsevišķs Vinylit sistēmas veidā tiek pielietots profilmateriāls, kurš ārēji izskatās kā koka profildēļu segums ar pilnu spundi. Arī šeit ventilējamo fasāžu krāsu iespējas ir visplašākās un īpaši interesanta ir iespēja iegūt piekaramās fasādes koksnes imitācijas izskatu. Šādas ventilējamās fasādes ir īpaši noderīgas koksnes apšuvuma renovācijai. Ventilējamās fasādes sistēmas rūpnīcas garantija ir vismaz 10 gadu. Tādas piekaramās fasādes laika apstākļu ietekmē nebojājas un ir izcili viegli kopjams noskalojot vai sliktākajā gadījumā nomazgājot ar ziepjūdeni. Vinylit ventilējamās fasādes apšuvums jau ir pazīstams arī mūsu platuma grādos un guvis pielietojumu ne tikai uz taisnām, bet arī ieliektām vai izliektām virsmām. Cena ir pilnībā konkurētspējīga pat pie ļoti sarežģītām arhitektoniskajām formām.

Scroll